Wiadomości - Kraj

Subscribe to Kanał Wiadomości - Kraj
Zaktualizowano: 1 godzina 44 min. temu

Premier: propagowanie faszyzmu to deptanie pamięci naszych przodków

3 godziny 20 min. temu
Propagowanie faszyzmu lub innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem i depcze pamięć bohaterów walczących o sprawiedliwą i wolną od nienawiści Polskę - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Kierowcy ominą Rzeszów. Powstała nowa koncepcja południowej obwodnicy

3 godziny 20 min. temu
Powstała nowa koncepcja południowej obwodnicy Rzeszowa. Możliwe, że jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie projektu tej drogi.

"Miała spokojnie wylądować, ale coś poszło nie tak". W Raciborzu rozbiła się sonda

3 godziny 39 min. temu
W Raciborzu z nieba spadł tajemniczy obiekt. Na miejscu był jednak Maciej Musioł, któremu udało się "odłowić" zepsutą - jak się okazało - sondę meteorologiczną.

Śledztwo po reportażu "Superwizjera". Ziobro: kto czci Hitlera, zasługuje na bezwzględne traktowanie

3 godziny 42 min. temu
Prokurator generalny Zbigniew Ziobro polecił wszczęcie śledztwa w sprawie publicznego propagowania faszyzmu przez organizację "Duma i Nowoczesność". Zrobił to "bezpośrednio po emisji" reportażu "Superwizjera" - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Wynajmujesz komuś mieszkanie? Ostatni dzwonek na podjęcie ważnej decyzji

4 godziny 14 min. temu
Do poniedziałku przedsiębiorcy oraz osoby czerpiące zysk z wynajmowania mieszkania mają możliwość zmiany lub wyboru formy rozliczenia się z fiskusem. Mogą opodatkować się na zasadach ogólnych, poprzez kartę podatkową lub ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Jeżeli nie podejmą żadnej decyzji, zachowają dotychczasową formę rozliczania.

"Prawo jest jednoznaczne", "sprawa śmiertelnie poważna"

4 godziny 23 min. temu
Rząd zareaguje zgodnie z prawem - powiedział w "Kawie na ławę" w TVN24 przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin komentując reportaż "Superwizjera" TVN o środowisku polskich neonazistów. Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że partia złoży formalny wniosek o informację bieżącą w tej sprawie do rządu i MSWiA.

Mapa Europy się zaczerwieniła. Sprawdź, co czeka nas w lutym

4 godziny 45 min. temu
Mimo chwilowych mrozów, z którymi obecnie mamy do czynienia, styczeń zgodnie z zapowiedziami jest cieplejszy niż zwykle. Jak sytuacja będzie wyglądać w lutym? Tomasz Wasilewski we "Wstajesz i Weekend" interpretował wyliczenia Amerykańskiej Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej.

Narada szefa MSWiA z policją i prokuraturą po reportażu "Superwizjera"

5 godzin 25 min. temu
Szef MSWiA Joachim Brudziński w związku z emisją reportażu "Superwizjera" będzie rozmawiać z szefem policji i prokuratorem krajowym - podał resort. Minister podkreślił, że w Polsce "nie ma przyzwolenia na propagowanie faszystowskiego, komunistycznego lub innego totalitarnego ustroju państwa".

Zbierają na nowy wóz strażacki. Wpadły na orygialny pomysł

5 godzin 30 min. temu
Strażaczki z OSP w Zabielu w nietypowy sposób zbierają na nowy wóz strażacki. Stworzyły "ognisty kalendarz", do którego same zapozowały. Dotychczas wydrukowano 300 sztuk kalendarza i prawie cały nakład się sprzedał. Nowy wóz bojowy dla OSP w Zabielu ma kosztować przynajmniej 800 tys. złotych.

Wyjechał wprost na nich. Dzięki szybkiej reakcji kierowcy uniknęli "czołówki"

5 godzin 49 min. temu
Pan Tomasz razem z żoną jechali do Bydgoszczy. W pewnym momencie zauważyli, że samochód przed nimi zaczął wyprzedzać inne auto. Kierowca wyjechał wprost przed ich maskę. - Musiałem zatrzymać auto i zjechać na pobocze - mówi autor nagrania.

Mieszkania. Sprzedaż rośnie szybciej niż ceny

6 godzin 1 min. temu
W ubiegłym roku w sześciu największych miastach w Polsce sprzedaż nowych mieszkań wzrosła o 17 procent. Wolniej rosły za to średnie ceny mieszkań. – Rynek mieszkaniowy jest bardzo konkurencyjny – ocenia Konrad Płochocki dyrektor Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Dyrektor PISM: jeżeli Komisja przegra głosowanie w sprawie Polski, poniesie duży koszt

6 godzin 19 min. temu
- Jeśli państwa członkowie pozwolą Komisji Europejskiej na rozszerzenie swojego władztwa i kompetencji kosztem państwa członkowskiego, będą tego w przyszłości gorzko żałować - mówił dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Sławomir Dębski, który był gościem programu "Horyzont", odnosząc się do kwestii sporu między Warszawą a Brukselą dotyczącego praworządności.

Kierowco uważaj, wkrótce mogą pojawić się nowe fotoradary. Zmierzą nie tylko prędkość

7 godzin 26 min. temu
Kontrola samochodów przejeżdżających na czerwonym świetle i pomiar prędkości na kilku pasach ruchu. To najważniejsze zadania nowoczesnych fotoradarów, które znajdują się w przygotowaniu. Mają być one gotowe w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

"Na wagę życia oddechy wykonywane metodą usta-usta"

7 godzin 27 min. temu
Jak najszybsza ewakuacja z wody, usunięcie mokrego ubrania i ogrzanie to priorytety przy ratowaniu człowieka, który wpadł pod lód - powiedział we "Wstajesz i weekend" w TVN24 Ariel Szczotok, ratownik medyczny z Centrum Medycznego Fundamenti. Tłumaczył, już same oddechy metodą "usta - usta" mogą zdecydować o uratowaniu życia. Od początku roku pod lodem utonęło kilkanaście osób.

Wzruszały, przerażały, bawiły do łez. Zobaczcie to jeszcze raz i wybierzcie materiał roku

7 godzin 28 min. temu
W lutym Reporter 24 z Lubelszczyzny zabrał nas pod taflę zamarzniętego jeziora, w kwietniu otrzymaliśmy zdjęcia bobra, który zabłądził i dotarł na mszę, w maju polscy żołnierze słali życzenia dla swoich mam. W lipcu otrzymaliśmy dramatyczną relację z pożaru wieży kościoła, nagranie pokazujące bohaterską postawę dróżniczki dotarło do naszej redakcji w sierpniu, a w czerwcu pan Mariusz samotnie leciał Boeingiem 737 z Rodos do Warszawy. W grudniu na Waszych zdjęciach zagościł Superksiężyc, w listopadzie Tom Hanks poznał małą Zoey. W styczniu na A1 zderzyło się 76 samochodów, skalę zniszczeń widać na nagraniu, które otrzymaliśmy na Kontakt 24. W marcu zaalarmowaliście naszą redakcję, kiedy w okolicach Terespola jeden z kierowców postanowił "holować" psa za autem. Nie zapomnijcie o bocianie, który niewzruszony spacerował we wrześniu w Glinojecku. Wybierzcie najlepszy materiał minionego roku!

Właściciele tych aut za OC płacą najwięcej. "Większe jest ryzyko wypadku"

7 godzin 31 min. temu
Zakładają LPG żeby taniej jeździć, ale dostają po kieszeni od ubezpieczycieli. Ci którzy mają w swoich autach instalacje gazowe musieli najdrożej zapłacić za polisę OC. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Mróz nie odpuszcza. Termometry mogą pokazać nawet -15 stopni

7 godzin 47 min. temu
Przed nami bardzo mroźne dwa dni. O poranku temperatura będzie spadać do 12, a nawet 15 stopni poniżej zera. W połowie tygodnia nastąpią jednak spore zmiany, a nad Polskę napłynie ciepła masa powietrza znad Atlantyku.

Spotkanie z Timmermansem na prośbę szefa MSZ. Tematem artykuł 7 Traktatu Unii

8 godzin 6 min. temu
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz spotka się w niedzielę w Brukseli z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. Tematem rozmowy ma być kwestia praworządności i uruchomionego wobec Polski przez Komisję Europejską artykułu 7 unijnego traktatu.

Pożar wagonów kolejowych, dwie osoby nie żyją

8 godzin 13 min. temu
Dwie osoby zginęły, a jedna została ranna w pożarze starych, nieużywanych wagonów kolejowych stojących na bocznicy w Krakowie. Prawdopodobnie przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

"Krawaty ściągamy. Trzy-cztery, hop!"

sob., 01/20/2018 - 21:33
- Czas polityki pod krawatem, w garniturze, się skończył. Trzeba ściągnąć marynarkę, trzeba zakasać rękawy i zapracować na swój sukces - powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas sobotniej konwencji samorządowej w Kraśniku, dając dobry przykład. "Krawaty ściągamy. Trzy-cztery, hop! I do kieszeni" - padło zalecenie z sali. W odpowiedzi wszyscy uczestnicy konwencji zgodnie zdjęli i rzucili w powietrze swe krawaty.

Strony