Wiadomości - Kraj

Subscribe to Kanał Wiadomości - Kraj
Zaktualizowano: 4 godziny 41 min. temu

Zderzyli się na zakręcie, zjechali do rowu. Ranni, śmigłowiec na pomoc

ndz., 05/20/2018 - 19:18
Niebezpieczny wypadek w Karłowcu (Dolnośląskie). Prawdopodobnie w wyniku wymuszenia pierwszeństwa na zakręcie, osobowy mercedes zderzył się z terenowym nissanem. Trzy osoby trafiły do szpitala, do jednej z nich wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ciepły początek tygodnia z przelotnym deszczem oraz burzami

ndz., 05/20/2018 - 19:05
W poniedziałek na termometrach zobaczymy maksymalnie 23 stopnie. Oprócz tego popada przelotny deszcz. Kolejne dni będą ciepłe, ale i pochmurne.

Oddał mieszkanie uchodźcom, ogrzewał bezdomnych. Arcybiskup Krajewski zostanie kardynałem

ndz., 05/20/2018 - 18:32
Konrad Krajewski, arcybiskup z najbliższego otoczenia papieża, otrzyma godność kardynała - ogłosił w niedzielę papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w Watykanie. Będzie on pierwszym Polakiem, który zostanie mianowany kardynałem przez obecnego papieża. Do tego kardynałem dość znanym z akcji charytatywnych, które organizuje w imieniu Franciszka.

"Pycha i szmal". Przepychanki podczas spotkania z Morawieckim w Gdańsku

ndz., 05/20/2018 - 16:50
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Gdańska w niedzielę. Kiedy odpowiadał na pytania zgromadzonej w Sali BHP w Stoczni Gdańskiej publiczności, rozpoczęła się demonstracja. Jej uczestnicy wyciągnęli transparenty między innymi o treści "Pycha i Szmal", "PiS wyrzuca niepełnosprawne dzieci ze szkół" i "Wspieramy protest niepełnosprawnych w Sejmie". Premier w asyście ochroniarzy wyszedł ze spotkania.

Nowe połączenie i awaria. Polski Dreamliner uziemiony

ndz., 05/20/2018 - 16:08
Boeing 787-8 Dreamliner PLL LOT doznał awarii technicznej i nie mógł odlecieć do Singapuru. Lot, który planowo miał rozpocząć się w sobotę około godziny 23, został odwołany. Miał to być trzeci lot polskich linii na tej trasie.

Blokuje pasy, zajeżdża drogę, nie pozwala jechać dalej. Agresywna jazda na A1

ndz., 05/20/2018 - 15:51
Zajeżdżał drogę, blokował jednocześnie dwa pasy, gwałtowanie hamował i zmuszał do tego innych - tak zachowywał się kierowca hyundaia, którego na śląskim odcinku autostrady A1 nagrał Reporter 24. Film z wideorejestratora otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Karczewski: w tym tygodniu wyślę wniosek do prezydenta

ndz., 05/20/2018 - 15:46
Obniżka uposażeń członków Prezydium Senatu powinna zostać wprowadzona w tym samym czasie, co zmniejszenie uposażeń pozostałych parlamentarzystów - stwierdził marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak podkreślił w niedzielę, "w tym tygodniu" wyśle wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy w tej sprawie.

Józek strzygł 48 godzin dla Agaty. "Po 200 klientach przestaliśmy liczyć"

ndz., 05/20/2018 - 14:44
Fryzjerzy z jednego ze szczecińskich salonów postanowili zebrać pieniądze dla swojej 32-letniej koleżanki i jednocześnie pobić rekord Guinnessa w długości nieprzerwanego grupowego strzyżenia. Tylko jeden z nich wytrwał 48 godzin, ale i tak organizatorzy akcji twierdzą, że najważniejszy cel – pomoc Agacie – został osiągnięty.

Włoski strajk w LOT? Rzecznik: działanie na szkodę spółki

ndz., 05/20/2018 - 14:30
Dwa związki zawodowe reprezentujące pilotów i personel pokładowy PLL LOT po raz kolejny wywołują nieuzasadniony niepokój u pasażerów - ocenił rzecznik LOT Adrian Kubicki. Dodał, że nawoływanie do protestów w trakcie postępowania sądowego to działanie na szkodę spółki.

Atomowa tajemnica z zimnej wojny. Ten dom budził strach

ndz., 05/20/2018 - 14:25
Miał służyć za schronienie i punkt dowodzenia dla najważniejszych osób w Poznaniu w przypadku ataku nuklearnego. Przeciwatomowy schron dla władz miasta otwarto w sobotę w ramach Nocy Muzeów.

Pogoda na 16 dni: upał na razie nie wraca do Polski

ndz., 05/20/2018 - 14:20
Jeszcze w maju możliwe jest wyraźne ochłodzenie.

Poznań widziany z wieżowca. "Dużo ładniej to wszystko wygląda"

ndz., 05/20/2018 - 14:00
Do niedawna ostatnie piętro wieżowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu służyło za sale wykładowe studentom informatyki. Teraz pomieszczenia są opustoszałe. W sobotę po latach znów można było z okien jednego z najwyższych punktów stolicy Wielkopolski podziwiać panoramę miasta.

"Jak Jarosław Kaczyński wróci ze szpitala, to wam pokaże"

ndz., 05/20/2018 - 13:50
- Błędy, które są popełniane przez marszałka Sejmu, są katastrofalne dla waszej formacji politycznej - zwrócił się do polityków Prawa i Sprawiedliwości w "Kawie na ławę" w TVN24 Rafał Trzaskowski (PO). - Zastanawiam się co będzie, jak Jarosław Kaczyński wróci ze szpitala - dodał. - Marszałek Sejmu jest w sytuacji skrajnie trudnej - ocenił Tadeusz Cymański ze Zjednoczonej Prawicy. Z kolei prezydencki minister Andrzej Dera powiedział, że "zaczyna nie rozumieć tego protestu". - Postulaty zostały spełnione, ale cały czas następuje jakaś eskalacja - stwierdził komentując protest rodzin osób niepełnosprawnych w Sejmie.

Dziecko wbiega między auta, niemal wpada pod jedno z nich

ndz., 05/20/2018 - 13:30
Od potrącenia dzieliły sekundy. Na nagraniu, które otrzymaliśmy od pana Andrzeja, widać chłopca przebiegającego między samochodami ruszającymi na skrzyżowaniu. Dziecko niemal wbiega pod koła auta, które jedzie w przeciwnym kierunku. - Kierujący nie miał możliwości go zobaczyć - przyznał autor, a film z Rudy Śląskiej przysłał na Kontakt 24.

Premier: polski przemysł stoczniowy ma ogromny potencjał

ndz., 05/20/2018 - 13:15
Mamy ogromny potencjał w przemyśle stoczniowym, to czego nam brakuje, to dobrej organizacji i przełamania niemocy odziedziczonej po poprzednikach – powiedział w niedzielę w Gdyni premier Mateusz Morawiecki. Chcemy, żeby Polska była znowu silna przemysłem stoczniowym - dodał.

"Dar Młodzieży" ruszył w rejs dookoła świata. "Zachwyca pięknem"

ndz., 05/20/2018 - 12:27
"Dar Młodzieży" wyruszył w rejs dookoła świata dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Żaglowiec odwiedzi 22 porty na całym globie. W uroczystościach poprzedzających jego wypłynięcie uczestniczył premier Mateusz Morawiecki.

Dera: jestem w stanie namówić prezydenta, by złożył projekt dotyczący wynagrodzeń

ndz., 05/20/2018 - 12:22
- Już dzisiaj zapraszam do gabinetu przedstawicieli wszystkich partii politycznych, jeżeli tylko będą chcieli porozmawiać merytorycznie o tym, żeby przedłożyć projekt dotyczący wynagrodzeń - powiedział w "Kawie na ławę" w TVN24 Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta. - Myślę, że jestem w stanie namówić prezydenta, żeby taki projekt złożył, ale który będzie na przyszły parlament, będzie dotyczył sytuacji po wyborach. To jest szansa wyjścia z impasu - dodał.

Apartamenty jak świeże bułeczki. "40 tysięcy złotych za metr może nie być rzadkością"

ndz., 05/20/2018 - 11:09
Rośnie sprzedaż ekskluzywnych apartamentów. W stolicy ich ceny zaczynają się od 14,5 tysiąca złotych za metr kwadratowy - wynika z raportu Luxury Realty Map przygotowanego przez Poland Sotheby’s International Realty.

Zlikwidowali trzy paserskie "dziuple". Znaleźli części "bezcennego prototypu"

ndz., 05/20/2018 - 10:48
Pod Rzeszowem policjanci i funkcjonariusze straży granicznej natrafili na trzy magazyny kradzionych części samochodowych. Wśród nich odnaleźli prototypowe elementy testowego mercedesa. Do wywiezienia całej zawartości "dziupli" potrzebne było aż osiem ciężarówek. Trzy osoby usłyszały zarzut paserstwa.

Kłęby czarnego dymu nad rafinerią. Płonęły pompy paliwa

ndz., 05/20/2018 - 10:34
Sytuacja jest opanowana - informują gdańskie służby na temat pożaru, który wybuchł w niedzielę rano na terenie rafinerii Grupy Lotos. "Przyczyną była prawdopodobnie zatarta pompa" – podają.

Strony