Wiadomości - Świat

Subscribe to Kanał Wiadomości - Świat
Zaktualizowano: 8 godzin 7 min. temu

Trump wycofuje się ze swoich słów w Helsinkach: przejęzyczyłem się

wt., 07/17/2018 - 21:52
Donald Trump oświadczył we wtorek, że przejęzyczył się - chciał powiedzieć, że nie widział powodu, dla którego to nie Rosja ingerowałaby w wybory w USA. Prezydent ostro krytykowany był w USA za swą postawę na poniedziałkowym spotkaniu z Władimirem Putinem w Helsinkach.

Obama: każdy dzień przynosi niepokojące nagłówki

wt., 07/17/2018 - 19:54
Żyjemy w dziwnych i niepewnych czasach, a każdy dzień przynosi "niepokojące nagłówki" - oświadczył we wtorek w Johannesburgu były prezydent USA Barack Obama. Przemawiał z okazji przypadającej w środę 100. rocznicy urodzin byłego prezydenta RPA Nelsona Mandeli.

Śmigłowiec piechoty morskiej runął na ziemię. Nie żyje pięciu żołnierzy

wt., 07/17/2018 - 19:24
Śmigłowiec południowokoreańskiej piechoty morskiej rozbił się we wtorek na lotnisku wojskowym w mieście Pohang w południowo-wschodniej części kraju. Zginęło pięciu żołnierzy, a jeden został ranny – poinformowała agencja Yonhap.

Wróciła "zachodnia" linia komunikacji wojskowej między Koreami

wt., 07/17/2018 - 19:22
Linia komunikacji wojskowej pomiędzy Koreą Północną i Koreą Południową w zachodniej części Półwyspu Koreańskiego została ponownie uruchomiona – przekazało we wtorek ministerstwo obrony w Seulu. Oceniono, że pomoże to zmniejszyć napięcia i budować wzajemne zaufanie.

Trump o "świetnym spotkaniu z NATO" i "nawet lepszym" z Putinem

wt., 07/17/2018 - 18:01
Zapłacili 33 miliardy dolarów więcej i zapłacą setki miliardów dolarów więcej w przyszłości jedynie dzięki mnie - podsumował na Twitterze zakończony niedawno szczyt NATO w Brukseli Donald Trump. Prezydent USA ocenił, że jego rozmowy z członkami Sojuszu Północnoatlantyckiego były "świetne", a jeszcze lepsze było poniedziałkowe spotkanie z Władimirem Putinem.

Syryjczycy przy granicy z Izraelem. "Zawróćcie, nim stanie się coś złego"

wt., 07/17/2018 - 17:36
Szukający schronienia Syryjczycy zgromadzili się we wtorek przy izraelskiej granicy na Wzgórzach Golan - informuje Reuters. Jak dodaje agencja, uciekają oni przed wspieraną przez Rosjan ofensywą syryjskiej armii. Zostali jednak zmuszeni do odwrotu po ostrzeżeniach ze strony armii izraelskiej.

"Słyszymy o ropie, ale nigdy nie czerpiemy z niej korzyści". Policja rozpędziła protest

wt., 07/17/2018 - 17:05
Iracka policja użyła pałek, by rozpędzić we wtorek grupę około 250 demonstrantów przed główną bramą pola naftowego niedaleko miasta Az-Zubajr koło Basry na południu. Od kilku dni w tym regionie narastają protesty i niepokoje w związku z bezrobociem i korupcją.

Brytyjczycy nie chcą być na łasce Amerykanów. Tak ma wyglądać filar RAF

wt., 07/17/2018 - 16:12
Brytyjczycy pokazują plany swojego myśliwca piątej generacji. Makieta maszyny o nazwie Tempest została ujawniona na targach lotniczych w Farnborough. Ma być wspólnym dziełem wielu państw, ale pod brytyjskim przewodnictwem. To już kolejny taki pomysł. Coraz więcej państw chce zbudować swój supermyśliwiec.

Znalazł szczeniaka przywiązanego do torów. "Chcę zrobić to samo jego właścicielowi"

wt., 07/17/2018 - 15:37
Mieszkaniec miejscowości Grants Pass w amerykańskim stanie Oregon Jared Twedell przejeżdżając przez tory kolejowe samochodem zauważył przywiązanego sznurkiem do szyn psa. "Ledwo się ruszał. Z początku myślałem, że to potrącona sarna" - opisywał mężczyzna.

Morawiecki: nie zauważyłem ustępstw Donalda Trumpa wobec Rosji

wt., 07/17/2018 - 15:36
Premier Mateusz Morawiecki powiedział we wtorek, że podczas spotkania w Helsinkach nie zauważył ustępstw prezydenta USA Donalda Trumpa wobec prezydenta Rosji Władimira Putina. - Ani w kontekście aneksji Krymu, ani wojny na Ukrainie - podkreślił.

Największe takie porozumienie w historii. "Jasne przesłanie"

wt., 07/17/2018 - 15:14
Unia Europejska i Japonia podpisały w Tokio umowę o wolnym handlu, która ma być "jasnym sygnałem" przeciw protekcjonistycznemu kursowi, który obrał prezydent USA Donald Trump.

Elon Musk nazwał brytyjskiego nurka pedofilem. Mężczyzna pomógł uratować chłopców z jaskini

wt., 07/17/2018 - 15:14
Miliarder Elon Musk nazwał brytyjskiego nurka Vernona Unswortha pedofilem, gdy ten zasugerował, że projekt mini łodzi podwodnej, którą Musk chciał wysłać na ratunek chłopcom uwięzionym w jaskini w Tajlandii, jest jedynie zabiegiem wizerunkowym. - To nie koniec tej sprawy - powiedział Unsworth zapytany, czy zamierza pozwać przedsiębiorcę. Elon Musk skasował konwersację, w której o nurku napisał "pedo guy".

"Najbardziej żenujący popis, jaki kiedykolwiek zdarzył się amerykańskiemu prezydentowi"

wt., 07/17/2018 - 14:54
Mając Władimira Putina u boku, Donald Trump nie wspomniał o rosyjskiej agresji na Ukrainę. Nie był w stanie wyliczyć ani jednej kwestii, w której Kreml przyczynił się do pogorszenia stosunków amerykańsko-rosyjskich. Putin musiał być zachwycony - pisze ekspert think tanku Brookings Institution Steven Pifer, komentując wtorkowe spotkanie prezydentów USA i Rosji w Helsinkach.

Uderzenie w mafijny klan. Kilkudziesięciu zatrzymanych

wt., 07/17/2018 - 14:35
Włoscy karabinierzy zatrzymali we wtorek 37 osób w czasie wielkiej operacji przeciwko rzymskiemu klanowi Casamonica, uważanemu za organizację o charakterze mafijnym. Zatrzymanym postawiono zarzuty między innymi handlu narkotykami i lichwy.

Kim znów niezadowolony. Zganił urzędników

wt., 07/17/2018 - 12:59
Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un ostro skrytykował państwowych urzędników za opóźnienie budowy elektrowni wodnej - przekazała we wtorek północnokoreańska agencja KCNA. To już drugi raz w tym miesiącu, kiedy donosi ona o niezadowoleniu przywódcy z pracy państwowych kadr.

"Le Soir": Trump w półtora roku porzucił wszystkie kraje świata

wt., 07/17/2018 - 12:29
Europejczycy obawiają się, że prezydent USA Donald Trump ostateczne pójdzie własną drogą - stwierdza belgijski "Le Soir", komentując helsiński szczyt. Dodaje, że Trump w półtora roku porzucił wszystkie kraje świata.

Izraelski dziennik: Trump zachowywał się jak marionetka Putina

wt., 07/17/2018 - 12:22
Na szczycie w Helsinkach prezydent USA Donald Trump był jak służący przywódcy Rosji Władimira Putina - ocenia we wtorek izraelski "Haarec". Przewiduje, że "USA nie wybaczą" tego Trumpowi, a samo spotkanie może nie przynieść żadnych efektów.

Krokodyl grasuje pod Rzymem? Szukają go karabinierzy i strażnicy leśni

wt., 07/17/2018 - 11:48
W okolicach włoskiego miasteczka Fiumicino podobno grasuje olbrzymi krokodyl. Mieszkańcy relacjonują, że widzieli go w jednym z kanałów. Informacji nie potwierdził burmistrz miasta.

Więzienie za wtargnięcie na boisko w czasie finałowego meczu

wt., 07/17/2018 - 11:40
Sąd w Moskwie skazał czworo członków grupy Pussy Riot na 15 dni więzienia za wbiegnięcie na murawę w czasie finału mistrzostw świata w piłce nożnej.

Szef wywiadu krajowego odpowiada Trumpowi

wt., 07/17/2018 - 11:29
Jasno wyraziliśmy się w naszych raportach w sprawie ingerencji Rosji w wybory prezydenckie oraz jej trwających wysiłków w podważaniu naszej demokracji - napisał w oświadczeniu dyrektor wywiadu krajowego USA Dan Coats. To reakcja na szczyt w Helsinkach, w czasie którego Donald Trump stwierdził, że nie widzi żadnego powodu, by wierzyć, iż Rosja ingerowała w amerykańską kampanię wyborczą z 2016 roku.

Strony