Wiadomości - Świat

Subscribe to Kanał Wiadomości - Świat
Zaktualizowano: 1 godzina 44 min. temu

Jaja z chowu klatkowego znikną ze sklepów. Litewska spółka podjęła decyzję

2 godziny 15 min. temu
Maxima Grupe poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego w swoich sklepach na Litwie, Łotwie i w Estonii. Produkty mają zniknąć z półek do 2025 roku.

Awaria klimatyzacji możliwą przyczyną pożaru hotelu w Pradze. Trzy osoby nie żyją

4 godziny 33 min. temu
Po sobotnim pożarze hotelu Eurostars David w centrum Pragi, w którym zginęły dwie osoby, policjanci i strażacy rozpoczęli śledztwo, które ma wyjaśnić jego przyczyny. W pożarze rannych zostało dziewięć osób, w tym pięć ciężko. Jedna osoba zmarła w niedzielę rano w szpitalu.

Gigantyczny koszt paraliżu amerykańskiego rządu. "Trump sam sobie naważył piwa"

5 godzin 17 min. temu
- Donald Trump sam sobie naważył piwa, trzeba je teraz jakoś wypić - mówi o zawieszeniu działalności rządu federalnego w TVN24 BiS Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego. Powodem jest nieuchwalenie przez Senat prowizorium budżetowego. Zdaniem ekspertów rządowych jeden dzień zawieszania działalności rządu federalnego oznacza straty w wysokości 1,5 miliarda dolarów.

Interweniował w sprawie włamania. Wrócił, by zagrać staruszkowi Chopina

6 godzin 13 min. temu
Wzruszający gest policjanta z Mansfield w Wielkiej Brytanii. Po tym, jak interweniował w sprawie włamania do domu 93-letniego mężczyzny, policjant postanowił go odwiedzić. Poruszyła go historia staruszka, który podczas wojny był pilotem. Obydwaj dużo rozmawiali, a 93-latek opowiedział, jak bardzo lubi słuchać Chopina. Okazało się, że policjant również lubi Chopina. Nie tylko słuchać, ale i grać. A że w mieszkaniu stało pianino...

Dyrektor PISM: jeżeli Komisja przegra głosowanie w sprawie Polski, poniesie duży koszt

6 godzin 20 min. temu
- Jeśli państwa członkowie pozwolą Komisji Europejskiej na rozszerzenie swojego władztwa i kompetencji kosztem państwa członkowskiego, będą tego w przyszłości gorzko żałować - mówił dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Sławomir Dębski, który był gościem programu "Horyzont", odnosząc się do kwestii sporu między Warszawą a Brukselą dotyczącego praworządności.

"Runęła na niego fala i zmiotła do oceanu"

6 godzin 36 min. temu
Gwałtowna pogoda spowodowała powstanie ogromnych fal u wybrzeża stanów Waszyngton i Oregon. Jedna osoba zginęła porwana przez ocean, a grupa turystów utknęła na jakiś czas na wieży widokowej.

Ekologiczna niedziela w Rzymie. Zakaz dla samochodów

6 godzin 39 min. temu
Niedziela jest w Rzymie dniem bez samochodu. Urzędnicy zdecydowali, że auta nie mogą poruszać się po ulicach Wiecznego Miasta przez osiem godzin. Za złamanie nowych przepisów grożą wysokie mandaty, ale są też wyjątki od zakazu.

Niemiecka broń nie dla każdego. Zakaz eksportu do grupy państw

6 godzin 46 min. temu
Rząd Niemiec, realizując ustalenia z rozmów sondażowych w sprawie koalicji między CDU/CSU a SPD, zaprzestał wydawania zezwoleń na eksport broni do państw zaangażowanych w konflikt w Jemenie. Decyzja odnosi się między innymi do Arabii Saudyjskiej.

"Aniołek Kima" z misją w Korei Południowej

7 godzin 2 min. temu
Liderka popularnej w Korei Północnej grupy artystycznej Moranbong przyjechała do Korei Południowej, by sprawdzić jak idą przygotowania do ich występu. Zespół z Północy zagra podczas zimowych igrzysk olimpijskich w przyszłym miesiącu.

Fińscy eksperci krytykują Polskę. Chodzi o zachęty podatkowe dla stoczni

7 godzin 42 min. temu
Polski podatek dla stoczni może pogorszyć pozycję fińskich firm. Reguły gry powinny być takie same dla wszystkich – oceniają fińscy komentatorzy, komentując decyzję Komisji Europejskiej, która wszczęła postępowanie w sprawie zachęt podatkowych dla polskich stoczni.

Włosi ukrywają majątek przed fiskusem. Gigantyczna kwota

8 godzin 15 min. temu
Naukowcy uniwersytetu w Wenecji przygotowali raport na temat oszustw podatkowych Włochów. Z dokumentu wynika, że Włosi ukrywają przed fiskusem nawet 132 miliardy euro.

Prezydent Serbii w Kosowie: Belgrad zrobi wszystko, by utrzymać pokój

8 godzin 25 min. temu
Prezydent Serbii Aleksandar Vuczić, który odwiedził w sobotę Kosowo, obiecał pomoc w zbudowaniu trwałego pokoju w tym kraju. Obawy przed destabilizacją Bałkanów pojawiły się po wtorkowym zabójstwie Olivera Ivanovicia, jednego z przywódców Serbów w Kosowie.

Premier Słowacji: prezydent działa przeciwko rządowi i parlamentowi

8 godzin 35 min. temu
Robert Fico, premier Słowacji powiedział w sobotę, że prezydent Andrej Kiska podejmuje działania przeciwko rządowi i parlamentowi. Chodzi o zastrzeżenia prezydenta do ustawy o nagrodach państwowych, którą skierował do Trybunału Konstytucyjnego.

"Chcemy podwyżki". Protest policjantów w Barcelonie

9 godzin 11 min. temu
Kilka tysięcy funkcjonariuszy hiszpańskiej policji i żandarmerii uczestniczyło w sobotnim proteście w Barcelonie. Żądano podwyżek do poziomu zarobków katalońskich i baskijskich policjantów, zarabiających średnio 1500 euro.

Wielki protest w Bukareszcie, tysiące ludzi na ulicach innych miast

9 godzin 13 min. temu
Dziesiątki tysięcy Rumunów demonstrowały w sobotę w Bukareszcie przeciwko uchwalonym przez parlament nowelizacjom ustaw, które, jak twierdzą, mają utrudnić walkę z korupcją na wysokich szczeblach władzy.

Nalot tureckiego lotnictwa na Kurdów w Syrii

9 godzin 54 min. temu
Tureckie lotnictwo zaatakowało w Syrii Ludowe Jednostki Samoobrony, czyli wspierane przez Stany Zjednoczone milicje kurdyjskie w rejonie Afrinu, syryjskiej prowincji Aleppo - poinformowały w sobotę władze w Ankarze.

Spotkanie z Timmermansem na prośbę szefa MSZ. Tematem artykuł 7 Traktatu Unii

9 godzin 55 min. temu
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz spotka się w niedzielę w Brukseli z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. Tematem rozmowy ma być kwestia praworządności i uruchomionego wobec Polski przez Komisję Europejską artykułu 7 unijnego traktatu.

Pence w Kairze: USA popierają dwupaństwowe rozwiązanie dla Izraela i Palestyny

10 godzin 15 min. temu
Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence powiedział w sobotę w Kairze prezydentowi Egiptu Abd el-Fatahowi es-Sisiemu, że USA popiera dwupaństwowe rozwiązanie dla Izraela i Palestyńczyków, o ile zgodzą się na to obie strony.

Syria potępia ataki tureckiego lotnictwa na Kurdów

10 godzin 40 min. temu
Rząd Syrii potępił sobotnie ataki tureckiego lotnictwa na kontrolowany przez Kurdów rejon Afrin w prowincji Aleppo. Damaszek twierdzi - wbrew informacjom Ankary - że nie został poinformowany o tej operacji.

Pożar hotelu w Pradze. Ofiary śmiertelne

sob., 01/20/2018 - 22:12
Co najmniej dwie osoby zginęły, a kilkadziesiąt odniosło obrażenia w wyniku pożaru, który wybuchł w sobotę w hotelu Eurostars David w centrum Pragi - poinformował w czeskiej telewizji przedstawiciel służb ratowniczych.

Strony